شبکه بهداشت و درمان نوشهر
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1394/07/06 تعداد بازدید: 136
مصاحبه حضوري با رييس نظام پزشكي شهرستان نوشهر درباره ويروس كورونا
در پي نشست مسئول روابط عمومي شبكه بهداشت نوشهر با دكتر سهرابي توصيه هاي پيشگيرانه راجع به كورونا ويروس ارائه شد.

در پي خبر بازگشت حجاج ورفتارهاي پيشگيرانه درمقابل ويروس كورونا بر خود واجب دانستيم جهت بالا بردن سطح اطلاعات شهروندان نوشهري و كاهش هراس ابتلا به بيماري با اين ويروس و نوع رفتار پيشگيرانه در مدت زمان شايع شيوع بيماري با رييس نظام پزشكي شهرستان نوشهر و عضو عالي نظام پزشكي كل كشور جناب دكتر يدالله سهرابي مصاحبه حضوري ترتيب بدهيم. كه به شرح زير ميباشد:

درباره نوع رفتار پيشگيرانه اين بيماري ايشان بيان نمودند كه حاجياني كه تب دارند وليمه دادن را به تعويق بيافكنند. همچنين از روبوسي و دست دادن با حجاج تبدار جدا خودداري گردد. حاجياني كه نشانه هاي بيماري از جمله تب را دارند ميبايست سريعا به مراكز بهداشتي درماني نزديك به خود مراجعه نمايند تا اقدامات بهداشتي لازم بر روي آنان صورت پذيرد.

اين ويروس شبيه سارس هست اما خود سارس نيست بلكه ازخانواده سارس ميباشد . درمورد ميزان كشندگي آن اشاره داشتند به سفر يك فرد آلوده عربستاني به ويروس كورونا به كره جنوبي و انتقال بيماري به آنجا كه تقريبا 180نفر را مبتلا نموده كه ازين ميان 36 نفر متاسفانه فوت نمودند.

ايشان درخصوص محل شيوع اين ويروس بيان نمودند كه براي اولين بار در خاورميانه در عربستان و اردن گزارش شده و به تدريج به قاره اروپا و آفريقا راه يافته است.درباره نحوه ابتلا اضافه نمودند كه نحوه ابتلا انتقال بصورت فرد به فرد ميباشد. در خصوص علائم نيز بيمار مشكل تنفسي پيدا ميكند و تب نيز دارد. با تمام اين توصيفات بيماري با رعايت بهداشت فردي و شستشوي مكرر دستها و رعايت آداب تنفسي و پوشاندن دهان با دستمال هنگام سرفه كردن خودداري از دست دادن و روبوسي با فرد مشكوك قابل پيشگيري مي باشد . و البته با مراجعه به مراكز درماني و پزشك اين بيماري قابل درمان ميباشد.

 

مصاحبه حضوري با رييس نظام پزشكي شهرستان نوشهر درباره ويروس كورونا
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal